Garantieprijs december 30,00 euro

De FrieslandCampina garantieprijs voor boerderijmelk voor december 2015 bedraagt 30,00 euro per 100 kilo melk. De garantieprijs stijgt daarmee met 0,25 euro ten opzichte van november (29,75 euro).

De stijging van de garantieprijs is volledig het gevolg van een positieve correctie. In de laatste twee maanden hebben een aantal referentiebedrijven hogere melkprijzen uitgekeerd dan ingeschat. Dit als gevolg van de stijging van de prijzen van vooral consumptiemelkproducten in een aantal West-Europese landen. Door het hoge melkaanbod blijft er druk op de noteringen van de meeste zuivelproducten. In december bedraagt de eiwitwaarde 489,72 euro, de vetwaarde 244,86 euro en de lactosewaarde 48,97 euro per 100 kilo.

Over geheel 2015 komt de garantieprijs uit op 30,60 euro. In 2014 bedroeg de garantieprijs 39,38 euro en de melkprijs 42,70 euro (garantieprijs + prestatietoeslag + weidegangtoeslag + toeslag bijzondere melkstromen + reservering ledenobligaties).

De garantieprijs geldt voor 100 kilo melk met 3,47 procent eiwit, 4,41 procent vet en 4,51 procent lactose en is exclusief btw. De vermelde bedragen gelden bij een gemiddelde levering van 600.000 kilo melk op jaarbasis.

  • 2026
  • 2025
  • 2024
  • 2023
  • 2022
  • 2021
  • 2020
  • 2019
  • 2018
  • 2017
  • 2016
  • 2015

2026

De FrieslandCampina garantieprijs geldt voor 100 kilogram melk met standaardgehaltes eiwit (3,57%) en vet (4,49%), exclusief btw. De bedragen gelden bij een gemiddelde levering van 1.000.000 kilogram melk op jaarbasis.

MaandGegarandeerde prijsGemiddelde prijs
Januari39,5039,50
Februari39,0039,25
Maart39,0039,17
April41,5039,75
Mei41,7540,15
Juni41,5040,38
Juli41,2540,50
Augustus42,5040,75
September44,0041,11
Oktober45,5041,55
November47,0042,05
  • 2026
  • 2025
  • 2024
  • 2023
  • 2022
  • 2021
  • 2020
  • 2019
  • 2018
  • 2017
  • 2016
  • 2015

2026

MaandEiwitVetLactose
Januari551,52441,22
Februari544,54435,63
Maart544,54435,63
April579,45463,56
Mei582,94466,35
Juni579,45463,56
Juli575,96460,77
Augustus593,41474,73
September614,35491,48
Oktober635,30508,24
November656,24524,99