FrieslandCampina en DMK Group tekenen productieovereenkomst

14 december 2018

Koninklijke FrieslandCampina N.V. en DMK Group (DMK) hebben een overeenkomst getekend voor de productie van mozzarellakaas. De overeenkomst wordt in 2019 van kracht.

FrieslandCampina levert zijn ledenmelk, kennis en recepten en gaat de mozzarellakaas zelf vermarkten. DMK zorgt voor productiefaciliteiten en expertise. Daarvoor gaat DMK de locatie Georgsmarienhütte (Duitsland) verder moderniseren en uitbreiden om een optimale mozzarellaproductie voor FrieslandCampina mogelijk te maken.
De samenwerking is een echte win-win situatie voor beide zuivelondernemingen.

Hans Meeuwis, President van FrieslandCampina Dairy Essentials licht toe: “We hebben een sterk portfolio in kaas en willen verder groeien in kaassoorten zoals mozzarella. De samenwerking met DMK past goed in onze strategie om onze procescapaciteit verder uit te breiden door middel van selectieve partnerships, naast eigen netwerkinvesteringen. De overeenkomst stelt ons in staat om onze portfolio in onder andere mozzarella uit te breiden, waarde te creëren met de melk van onze leden en de service richting onze klanten te verbeteren.”

Ingo Müller, CEO van de DMK Group licht toe: “We verwerken jaarlijks ongeveer 8 miljard kilo melk. De samenwerking met FrieslandCampina is onderdeel van ons plan voor rauwe melk. In de toekomst zal onze rauwe melk van verschillende bronnen komen. In de eerste plaats verwerken we de melk van onze leden en brengen we onze producten op de markt. Ten tweede verwerken we melk in het kader van een productieovereenkomst, zoals de overeenkomst die we met FrieslandCampina zijn aangegaan. Op deze manier verkrijgen we een positie waarmee we onze fabrieksstructuur maximaal kunnen benutten.”

Er wordt geen verdere informatie over de specifieke kenmerken van het contract gepubliceerd.